• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

„Matematyka to niewzruszona opoka wszelkich nauk i życiodajny zdrój korzyści dla biegu ludzkich spraw”.

Isaac Barrow

Dnia 15 maja 2017 roku poznaliśmy wyniki konkursu Kangur Matematyczny. Wyróżnienie zdobyło troje uczniów szkoły podstawowej: Jan Fabisz (kl. 2b), Dawid Penar (kl. 3a) i Jan Telega (kl. 5b) oraz dwoje uczniów z gimnazjum: Karol Jurasz i Jan Jurasz z klasy IIa. Uczniowie w dniu 16 marca br. w czasie 75 minut rozwiązywali kilkadziesiąt zadań w zależności od klasy i rodzaju szkoły, wybierając jedną z pięciu odpowiedzi. Za prawidłowe rozwiązanie zyskiwali odpowiednią ilość punktów, za złą odpowiedź niestety były punkty ujemne. W zależności od stopnia trudności wydzielono trzy grupy zadań: za trzy, cztery oraz pięć punktów.
Gratulujemy osobom nagrodzonym oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci breloczka Magiczny sześcian, a wyróżnieni uczniowie dodatkowo książki.