• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Awans do Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Antyk – od słowa do dzieła”

„Non scholae, sed vitae discimus”.
„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”.

W dniu 11 maja 2017 roku poznaliśmy wyniki I etapu II Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Antyk – od słowa do dzieła”, adresowanego do uczniów gimnazjum. Awans do wielkiego finału, który odbędzie się 23 maja br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, uzyskali uczniowie klasy IIA: Karol Jurasz, Jan Jurasz, Martyna Jasina i Karolina Rygiel. Brawa! Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.
Przypomnijmy, że I etap przeprowadzono w macierzystych szkołach 26 kwietnia br. Odesłane prace zostały poprawione przez organizatora konkursu. Bardzo trudny test składał się z trzech części: literackiej (Biblia, mitologia grecka i rzymska, „Antygona” Sofoklesa), artystycznej (porządki architektoniczne: dorycki, koryncki, joński, malarstwo wazowe) i filozoficznej (stoicyzm, koncepcja złotego środka, tworzywo świata wg Talesa, Anaksymandra, Heraklita, Demokryta, Platona, Arystotelesa). Pytania gruntownie sprawdzały znajomość poruszanej problematyki.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy o kulturze antyku, promowanie chęci samodzielnego poszerzania wiedzy w zakresie starożytnej literatury, filozofii, sztuki, a także kształtowanie postawy współczesnego – wszechstronnego – humanisty, świadomego istnienia ciągłości tradycji. Trzymamy kciuki podczas II etapu!