• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Uroczyste podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”

„Przyroda skrywa swoje tajemnice”.

Albert Einstein

W dniu 9 maja 2017 roku w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbyła się gala z udziałem zaproszonych laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”. Wśród zaszczytnych gości znalazły się uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Hanus oraz Izabela Siręga. Obie zdobyły tytuły laureata. Młode autorki zachwyciły jury podejmowaną w swych utworach problematyką. Poruszyły kwestię tożsamości, przywiązania, tolerancji i przyjaźni a także miłości do muzyki i pasji tworzenia. Ważne i ponadczasowe treści zostały w ciekawy i oryginalny sposób ukazane z perspektywy świata zwierząt.
Spotkanie zainaugurował Pan dyrektor Jacek Nawrocki, który odczytał protokół komisji konkursowej. Dowiedzieliśmy się, że w regulaminowym czasie na konkurs napłynęło 141 prac z całej Polski, a 29 autorom jurorki – Teresa Dranka, Bożena Dziadzio, Ewa Mroczka, Wiesława Szymczak – przyznały tytuły laureata. Galę uświetnił koncert piosenek „Pamiętajcie o ogrodach”, gloryfikujących piękno przyrody. Uczennice do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar, natomiast opiekunem podczas wyjazdu była Pani Magdalena Siręga. Gratulacje!