• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Cześć i Chwała Bohaterom”

„Słowa uczą, przykłady pociągają”

Przywracając pamięć o prawdziwych bohaterach uczniowie naszej szkoły poznawali losy „Żołnierzy Niezłomnych”. Spotkanie z pracownikiem IPN w Rzeszowie Panem Maciejem Rędziniakiem w dniu 1 marca 2017 roku stało się inspiracją do przeprowadzenia konkursu. Wzięli w nim udział uczniowie klasy szóstej.
Podążając tropem gen. „Nila”, „Inki”, „Zagończyka” i wielu innych bohaterów poznawali ich dramatyczne losy. „Niezłomni” stworzyli w naszej historii piękną kartę bezkompromisowej postawy, wierności ideałom bez względu na konsekwencje. Bardzo cieszy fakt, że uczniowie interesują się losami „Żołnierzy Wyklętych” czemu dali dowód solidnie przygotowując się do zmagań konkursowych. I miejsce zajęła Maria Głowacka, II Zuzanna Jurasz, III Gabriela Berdel, IV Karolina Niemczyk, V Julia Szczepanik i Zuzanna Różowicz.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników! Konkurs przeprowadziły Pani Anna Bałuka i Pani Jolanta Pietruszka.