• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pola Nadziei

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych...?”

W dniu 9 marca 2017 roku w Niedzielę Palmową wzięliśmy udział w charytatywnej akcji „Pola Nadziei”. Po wszystkich mszach świętych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum kwestowali pod kościołem w Rymanowie Zdroju. Cel jest niezmienny jak rok rocznie, chcemy pomóc ciężko chorym i umierającym. Akcja ta porusza coraz więcej serc, które są coraz to bardziej hojne. W tym roku zebraliśmy 2278,50 złotych. Kwota ta została wpłacona na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Każda osoba, która uiściła datek otrzymała symboliczny żonkil czyli symbol nadziei ludzi chorych. Koordynatorem akcji były Ewa Barańska i Bernadeta Białas.