• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Witaj, majowa jutrzenko…”

„Dniu radosny, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

Józef Relidzyński

W dniu 27 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy drugiej gimnazjum pod kierunkiem Pani Alicji Kabiesz, Pani Bernadety Michnowicz i Pana Bogusława Malinowskiego wystąpili z montażem słowno- muzycznym. Młodzi artyści w formie widowiska teatralnego przedstawili zgromadzonemu audytorium, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Karol Jurasz, carycy Katarzyny II - Marcelina Hanus, króla Prus, Fryderyka - Filip Cetnarski, a cesarza Austrii, Józefa - Mateusz Markiewicz. W rolę twórców Konstytucji: posła Ignacego Potockiego, reformatora Hugo Kołłątaja i marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego wcielili się: Jan Jurasz, Patryk Sokołowski i Miłosz Sabat. Wszyscy wykonawcy doskonale się zaprezentowali, pokazując swój niebagatelny talent artystyczny.

Konferansjerki naświetliły trudną sytuację polityczno - gospodarczą tamtej epoki. Całość zwieńczyły liryki w wykonaniu: Jana Jurasza, Martyny Jasiny, Izabeli Dudek, Jakuba Rajchla i Anny Kuszel. Na długo zapadną też w pamięci pieśni: „Kraj zdradzony” czy „Pamiętaj”.
W końcowej części przedstawienia zabrał głos Pan dyrektor, przypominając zebranym o ogromnym znaczeniu tego wydarzenia, jakim stało się uchwalenie najważniejszej „Ustawy rządowej” w 1791 roku. Była to pierwsza w Europie, a druga w świecie po Stanach Zjednoczonych ustawa zasadnicza, będąca bardzo śmiałą, jak na owe czasy, próbą zreformowania ustroju Polski szlacheckiej w duchu nowych ideałów wieku oświeconego.