• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy wyniki konkursów przedmiotowych!

„Sukcesy będziesz miał dopiero wtedy, gdy nauczysz się, że trzeba wytrwać”.

Phil Bosmans

W dniu 12 kwietnia 2017 roku poznaliśmy ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych, adresowanych do uczniów gimnazjów, opublikowane na stronie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Przypomnijmy, że w bieżącym roku szkolnym zorganizowano w formie trójstopniowych zawodów 12 konkursów przedmiotowych z: języka polskiego, historii, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki oraz języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i ukraińskiego. Odbył się również Konkurs Informatyczny, złożony z dwóch etapów, przeprowadzony przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Wielkie sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły. Laureatami zostali: Karol Jurasz, Jan Jurasz i Łukasz Krupa. Natomiast tytuły finalisty uzyskali: Martyna Jasina, Jan Jurasz i Karol Jurasz. Wielkie gratulacje! Jeśli za miarę potencjału i możliwości poznawczych przyjąć wskaźnik, że aż 6 wychowanków zdobyło tytuły na 8 uczniów, którzy przebrnęli szkolny etap (w pierwszym etapie I sesji szkołę reprezentował w zmaganiach informatycznych Karol Jurasz, a w etapie rejonowym z języka polskiego startowała Dominika Kabiesz), to jest to bez wątpienia dla szkoły powód do dumy i satysfakcji. Uzyskane wyniki są lepsze niż w roku ubiegłym.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie:

Sukcesy olimpijskie Gimnazjum w Posadzie Górnej w 2017 roku

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa konkursu

Tytuł

Imię i nazwisko nauczyciela

1.

Karol Jurasz

Konkurs Polonistyczny

laureat

Waldemar Kilar

2.

Jan Jurasz

Konkurs Informatyczny

laureat

Piotr Cisek

3.

Łukasz Krupa

Konkurs Języka Angielskiego

laureat

Agnieszka Kwolek – Śliwka

4.

Karol Jurasz

Konkurs Matematyczny

finalista

Edyta Krukar

5.

Martyna Jasina

Konkurs Polonistyczny

finalista

Waldemar Kilar

6.

Jan Jurasz

Konkurs Polonistyczny

finalista

Waldemar Kilar

Tegoroczna edycja zawodów olimpijskich przeszła do historii. Była wyjątkowa z kilku powodów. Po raz pierwszy uczeń naszej szkoły – Jan Jurasz – zdobył tytuł laureata z informatyki. Po raz pierwszy otworzyła się także szansa przed innym wychowankiem – Karolem Juraszem – na zdobycie polonistycznego hat-tricka, gdyż ma on na swoim koncie już dwa tytuły laureata z języka polskiego i może dołożyć do okazałej kolekcji jeszcze jeden laur z tego przedmiotu w przyszłym roku. Dzięki trzem tytułom laureata pretendujemy już po raz kolejny w historii o tytuł: „Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom”. Jest to wyróżnienie przyznawane placówkom, które w szczególny sposób dbają o rozwój wybitnych wychowanków.