• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Świąteczne spotkania w klasach edukacji wczesnoszkolnej

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w klasach najmłodszych odbyły się wielkanocne spotkania integracyjne. Celem przewodnim spotkań było: podtrzymanie tradycji świętowania w zespołach klasowych oraz wprowadzenie w świąteczny nastrój. Podczas spotkań dzieliliśmy się jajkiem, składaliśmy sobie życzenia, smakowaliśmy tradycyjnych potraw wielkanocnych, rozmawialiśmy o polskich zwyczajach i tradycjach. Były zabawy z jajkiem, kurczakiem i zajączkiem, piosenki świąteczne i wiosenne. Ten wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Wierzymy, że dawne zwyczaje są kultywowane w domach naszych podopiecznych.

Wychowawczynie edukacji wczesnoszkolnej: Urszula Koźma, Klaudyna Trygar – Kubusiak, Magdalena Kasperkowicz, Alicja Zajdel i Monika Rygiel.