• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wielkanocna wystawa pierwszoklasistów

W Wielkim Tygodniu 2017 roku w naszej szkole została zorganizowana wielkanocna wystawa prac uczniów klasy pierwszej. Głównym jej celem było: kultywowanie polskich zwyczajów i tradycji, poznanie symboli nadchodzących świąt oraz rozwijanie i eksponowanie twórczości plastycznej dzieci.
Przez kilka dni mogliśmy podziwiać rękodzieła artystyczne naszych najmłodszych wykonane podczas zajęć plastycznych, technicznych oraz przyrodniczych. Na wiosennych stołach królowały pomysłowe baranki, zajączki, kurczaki, barwne pisanki, kolorowe koszyki wypełnione żywymi i bibułkowymi kwiatami oraz świąteczne kartki. Nie zabrakło wielkanocnej palmy, gałązek bukszpanu, wierzbowych bazi i zielonego owsa wyhodowanego przez dzieci.
Wystawa przypominała wszystkim, że Wielkanoc już blisko.

Wychowawczyni klasy 1a – Urszula Koźma.