• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Koncert wielkanocny „Ab ovo – od jajka, czyli od początku”

„Będę śpiewał na cześć Pana, który dobrem nasyca mnie”.

W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klas piątych zaprezentowali przed szkolną publicznością liryczne i refleksyjne pieśni z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Scenariusz opracowali: Pani Alicja Szymanowska i Pan Waldemar Kilar, za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli: ks. Tomasz Dziob i Pan Bogusław Malinowski, natomiast dekorację sceny zaprojektowała Pani Aneta Skóra. Całość wypadła bardzo efektownie.
W rolę konferansjerki wcieliła się Aleksandra Hanus, która z właściwą sobie elegancją zapowiadała występy swych koleżanek i kolegów. Jej esencjonalne wypowiedzi wprowadzały widzów w nastrój refleksji, zadumy i nostalgii. Niemałe uznanie wzbudziły u publiczności, każdorazowo nagradzane burzą braw, partie chóralne. Na długo w naszej pamięci pozostaną frazy takich pieśni jak: „Chwalę Ciebie, Panie”, „Jesteś Królem”, „Będę śpiewał na cześć Pana”, „Czcijmy Jezusa moc”, „Jezus zwyciężył”. Utwory te śpiewali wszyscy wykonawcy z niezwykłą energią, ujawniając swój potencjał i zaangażowanie. Bardzo udane były prezentacje wokalistek. Amelię Chmiel usłyszeliśmy w kultowym utworze „Alelluja”. Artystka oczarowała audytorium interpretacją tekstu.

„Psalm Mojżeszowy” oraz pieśń „Wybacz mi” w wykonaniu Oliwii Staroń zebrały pochlebne opinie, a jej występ należy uznać za profesjonalny i dopracowany w każdym szczególe. Aleksandra Graboń i Izabela Siręga zadebiutowały w duecie, śpiewając znany utwór „Miłość to wierność wyborowi”, natomiast Otylia Landsmann potwierdziła znaną powszechnie tezę, że śpiew do Boga zbliża najbardziej. Jej wykonanie „Głosimy Jezusa moc” przykuło uwagę odbiorców. Prezentacje wokalne dopełnił występ Angeliki Gacek, która wraz z chórem zaśpiewała utwór „Zmartwychwstał Pan”. Z partiami śpiewanymi doskonale korespondowały recytacje dzieł lirycznych. Izabelę Siręgę usłyszeliśmy w „Hymnie o miłości” z Listu świętego Pawła do Koryntian, Gabrielę Smerecką w wierszu „Schowaj mnie pod skrzydła swe”, Dominikę Kloczkowską w utworze „Będę śpiewał na cześć Pana”. Na scenie zadebiutowali także jako recytatorzy: Marcin Bek, Krzysztof Kasperkowicz, Aleksander Korobczenko, Wiktor Kaczor i Stanisław Szczerba. Deklamowali z podziałem na głosy wiersz „Panie, Ty widzisz”. Wszystkie występy były niezwykle emocjonalne. W zachwyt wprawiły słuchaczy skrzypaczki Amelia Chmiel i Izabela Siręga, które z niemałym znawstwem zagrały utwór „Wstał Pan Chrystus”.
Koncert wielkanocny miał na celu nie tylko promocję muzyki chrześcijańskiej, ale też zachęcenie do czynnego wielbienia Boga poprzez śpiew. Inspiracją do opracowania autorskiego scenariusza stały się słowa Jana Pawła II: „Świat bez sztuki zamyka się na miłość”. Zaprezentowana poezja i muzyka wprowadziły zebranych w atmosferę świąt. Na zakończenie występów konferansjerka Aleksandra Hanus złożyła życzenia. Wyraziła nadzieję, że Wielki Tydzień stanie się źródłem wzmacniania ducha, a zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Koncert „Ab ovo – od jajka, czyli od początku” okazał się bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym w szkole.