• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Aleksandra Hanus i Izabela Siręga z nominacją do finału Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej

„Ojczyzna moja – to ten duch narodu,
Co żyje cudem wśród głodu i chłodu,
To ta nadzieja, co się w sercach kwieci,
Pracą u ojców, a piosnką u dzieci!”

Maria Konopnicka

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie przeprowadzono eliminacje do XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej. Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. W tym gronie znalazły się przedstawicielki z Posady Górnej: Aleksandra Hanus, Emilia Mazurek i Izabela Siręga.
Ocenie jurorów podlegała prezentacja wiersza polskiego autora, podejmującego ważne patriotyczne treści. Komisja konkursowa w składzie: Irena Nowotarska – przewodnicząca, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w ZSP w Posadzie Górnej, Monika Rygiel – dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie oraz Maria Rajca – wieloletnia dyrektorka GBP po przesłuchaniu 15 wykonawców postanowiła wyróżnić cztery recytatorki, w tym: Izabelę Siręgę i Aleksandrę Hanus. Podopieczne Pana Waldemara Kilara uzyskały nominację do wielkiego finału.

Izabela Siręga z niezwykłą swadą wygłosiła wiersz „Polska” Antoniego Słonimskiego, natomiast Aleksandra Hanus zachwyciła słuchaczy interpretacją liryku „Ojczyzna” Marii Konopnickiej. Wielkie brawa dla uzdolnionych recytatorek. Dodajmy, że Emilia Mazurek recytowała utwór „Tu wszędzie Polska” Tadeusza Kubiaka. Jury, oceniając występy uczestników, brało pod uwagę dobór i rozumienie wypowiedzi lirycznej, interpretację poetyckiego słowa, ekspresję prezentacji oraz dykcję i opanowanie tekstu. Finał XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej odbędzie się w Zespole Szkół w Iwoniczu 25 kwietnia br. Trzymamy kciuki!