• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Teatrzyk w szkole

W dniu 9 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się teatrzyk pt. „Złoty ptak”. A oto recenzje kilkorga uczniów klasy 3b, po obejrzeniu przedstawienia:

„Król miał trzech synów. W ogrodzie posadził jabłoń, na której rosły złote owoce. Postawił na straży najstarszego syna, gdyż owoce zaczęły ginąć. Ten jednak poszedł na bal, a gdy wrócił jabłko zniknęło. Zawołał więc średniego syna, a on zasnął i zniknęło kolejne jabłko. Wezwał najmłodszego z synów, który zobaczył, że to złoty ptak kradnie jabłka. Król, gdy się o tym dowiedział, zapragnął go zdobyć. Wysłał więc kolejno swoich synów na jego poszukiwanie. Znów najmłodszy syn okazał się najsprytniejszy. Przyniósł ptaka, ale też znalazł sobie żonę i został następcą tronu. Teatrzyk bardzo mi się podobał”.

Patryk Hanus


„Przed laty żył sobie król, który miał piękny ogród za swoim zamkiem. Mieszkał w nim razem z trzema synami. W pałacowym ogrodzie rosło drzewo ze złotymi jabłkami. Owoce co noc podkradał złoty ptak. Król zlecił swoim synom, żeby odnaleźli ptaka i przynieśli go do zamku. Wszyscy trzej bracia podczas wędrówki spotkali w lesie lisa, który udzielał im dobre rady. Tylko najmłodszy z braci posłuchał lisa, podczas gdy starsi bracia wybrali życie w dostatku i dobrobycie. Ostatecznie to najmłodszy z braci dzięki pomocy lisa zdobył najwięcej. Spełnił prośbę ojca i przywiózł do zamku złotego ptaka, ale też piękną królewnę, która została jego żoną. Pojął ją za żonę, wszyscy żyli długi i szczęśliwie”.

Patryk Rij


„Baśń ta opowiada o królu, który miał trzech synów: Jana, Rocha i Piotra. Król w swoim ogrodzie hodował jabłoń, z której co noc znikało jedno jabłko. Władca z tego powodu był bardzo niepocieszony. Nakazał swoim synom pilnowanie drzewa. Najpierw Jan, następnie Roch stanęli na straży drzewa, ale jabłka nadal znikały. Dopiero, gdy Piotr pilnował jabłoni, okazało się, że winnym był złoty ptak. Podczas ucieczki zgubił złote pióro. Król zapragnął zdobyć ptaka, więc wysłał synów na poszukiwania. Najstarszy syn zakończył podróż w karczmie, tak samo jak średni, który też zboczył z drogi. W końcu na poszukiwania wyruszył najmłodszy z synów. Miał on mnóstwo przygód. Spełnił prośbę ojca i przyniósł władcy złotego ptaka. Królewicz Piotr ożenił się z królewną Stokrotką i został nowym władcą królestwa”.

Klaudia Kuczwar


„Przed laty żył sobie król, który miał piękny ogród. Rosło w nim drzewo, na którym mieniły się złote jabłka. Król miał trzech synów. Postanowił postawić ich na straży w ogrodzie, gdyż co noc ginęły z drzewa jabłka. Władca ogłosił, że następcą tronu zostanie syn, który najlepiej dopilnuje cennych jabłek. Starszy i średni synowie nie potrafili dopilnować i owoce nadal ginęły z drzewa. Dopiero najstarszy z synów zadowolił ojca. Okazało się, że co noc do ogrodu przylatuje złoty ptak i to on zjada jabłka. Najmłodszy syn udowodnił to, zdobywając jego pióro. Król oznajmił, że pragnie zdobyć owego ptaka. Kolejno wysyłał swoich synów. Tylko najmłodszy z nich posłuchał rady lisa i złapał ptak. Tym samym spełniając prośbę ojca. Zasłużenie został w końcu władcą tronu”.

Martin Jakubowicz


„Król miał trzech synów. Rozkazał im pilnować drzewa, na którym rosły złote jabłka, gdyż co noc ginęły owoce. Najstarszy syn poszedł na bal, więc zginęło jedno jabłko. Kolejnej nocy drzewa pilnował drugi syn, lecz zasnął i jabłko znów zniknęło. Najmłodszy z synów czuwał całą noc. Zauważył złotego ptaka i ustrzelił jego złote pióro. Pobiegł pokazać go królowi, który zapragnął zdobyć ptaka. Bracia wyruszyli na poszukiwanie. Wszyscy spotkali lisa, który udzielił im dobre rady. Tylko najmłodszy go posłuchał i zdobył złotego ptaka. Wybrał sobie księżniczkę Stokrotkę za żonę. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Tak kończy się ta historia”.

Tomasz Rajs


„W teatrzyku występowały postaci: król, trzej synowie, lis i złoty ptak. Wszystko zaczęło się od prośby króla o popilnowanie jabłoni, z której co noc ginęło jabłko. Bracia posłuchali ojca. Co noc kolejno pilnowali drzewa, ale nie znaleźli winnego. Dopiero najmłodszy z synów zauważył, że to złoty ptak zakrada się do ogrodu. Wyrwał mu piórko i pokazał królowi. Władca zapragnął zdobyć ptaka. Udało się to najmłodszemu z braci, który jedyny posłuchał rady lisa i dzięki niemu złapał ptaka dla swojego ojca. Poślubił księżniczkę i został nowym władcą. Polecam Wam obejrzeć ten teatrzyk”.

Tomasz Kuszel