• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Krzysztof Kasperkowicz znawcą mitologii greckiej!

„Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga.
Łam, czego rozum nie złamie”.

Adam Mickiewicz

W dniu 3 marca 2017 roku Pani wicedyrektor Agnieszka Szul wręczyła nagrody i dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy Mitologicznej „Z nitką Ariadny po wieniec laurowy”, do którego 1 marca br. przystąpiło 26 uczniów klas piątych, przygotowywanych przez Panią Alicję Kabiesz i Pana Waldemara Kilara.
Nadrzędnym celem turnieju wiedzy, zorganizowanego przez Panią Jolantę Pietruszkę, było gruntowne przyswojenie informacji na temat greckiej mitologii,  stanowiącej fundament cywilizacji europejskiej. Wszak opowieści o olimpijskich bogach czy herosach stanowiły od wieków źródło inspiracji dla poetów i pisarzy, malarzy i scenografów, kompozytorów i rzeźbiarzy. Znajomość mitów kształtuje bowiem tożsamość, intelekt, erudycję młodego Europejczyka, jest świadectwem naszej kultury.
Po ocenie prac konkursowych komisja przyznała 1. miejsce Krzysztofowi Kasperkowiczowi. Laureatem 2. nagrody została Gabriela Smerecka, natomiast na 3. pozycji uplasowała się Aleksandra Hanus.

Wysoką 4. lokatę przyznano Mateuszowi Piwowarowi, a 5. wywalczył Jan Telega. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody książkowe.
Pani wicedyrektor w mowie okolicznościowej podkreśliła, jak ważne jest zdobywanie olimpijskich laurów przez uczniów, ustawiczne doskonalenie i samorozwój, czego wyrazem jest możliwość startowania w konkursach tematycznych. Zwycięzcom pogratulowała ogromnej wiedzy (dodajmy, że pytania zostały opracowane na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego), a organizatorom podziękowała za twórczy zapał i inspirowanie uczniów do ustawicznej pracy celem poszerzania horyzontów myślowych.