• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aż troje uczniów reprezentować będzie nasze gimnazjum w finale Konkursu Polonistycznego!

„Naród żyje, dopóki język jego żyje”.

Karol Libelt

W dniu 5 stycznia 2017 roku zatwierdzono listę uczniów zakwalifikowanych do III etapu Konkursu Polonistycznego, organizowanego przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W gronie najlepszych uczestników, którzy startowali w eliminacjach rejonowych, znaleźli się uczniowie z klasy IIA: Karol Jurasz, Jan Jurasz i Martyna Jasina. Wszyscy pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Ich sukces jest tym większy, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż w pokonanym polu zostawili wielu uczestników z klas programowo najwyższych. To świadczy o ich możliwościach poznawczych i zaangażowaniu oraz dobrze zaplanowanej pracy, która dała wspaniały efekt. Najwyżej sklasyfikowany został na 13. pozycji ex aequo Karol Jurasz, który w roku ubiegłym – jako uczeń klasy pierwszej – sięgnął po tytuł laureata. Jan Jurasz zajął miejsce 44., a Martyna Jasina 94. W etapie finałowym, który zostanie przeprowadzony w Rzeszowie 17 lutego br., wystąpi w sumie 105 uczniów z gimnazjów z województwa podkarpackiego. Dodać w tym miejscu wypada, że żadna ze szkół w regionie nie jest tak licznie reprezentowana w olimpijskich zmaganiach z języka polskiego. Gratulacje!