• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas czwartych do Krosna

„Cudze chwalicie swego nie znacie”, nieraz powtarza się to stwierdzenie. Dlatego uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się 2 grudnia 2016 roku do pobliskiego Krosna pod opieką Pani Anny Bałuki, Pani Ewy Barańskiej, Pani Agnieszki Kwolek-Śliwki i Pana Józefa Krzysztyńskiego. Chcieli przekonać się, że w najbliższej okolicy mamy wiele ciekawych miejsc i zabytków do zwiedzenia. Poznawaną na lekcjach historii teorie mieli okazję zestawić z rzeczywistością.
Celem wycieczki była wizyta w Muzeum Rzemiosła w Krośnie mieszczącym się w dawnej fabryce zegarów wieżowych założonej przez Michała Mięsowicza w 1901 roku. Uczniowie zwiedzali ekspozycje, odbyli ciekawą lekcję muzealną, poznawali dawne zawody rzemieślnicze, gościli m.in. w pracowni krawieckiej, salonie fryzjerskim, warsztacie tkackim. Z ogromnym zainteresowaniem rozpoznawali różne eksponaty i ich przeznaczenie. Panie przewodniczki z dużym uznaniem wyrażały się o wiedzy i wielkim zaciekawieniu „małych zwiedzających”.

Kolejno udali się do wieży farnej i dzwonnicy, gdzie mieli wyjątkową okazję obejrzeć kolekcję różnych zegarów. Następnie uczestniczyli w nakręcaniu mechanizmów  zegara wieżowego. Podziwiali piękne dzwony o imionach Jan Urban i Marian. Dowiedzieli się kiedy, o jakich godzinach i na jakie okazje odzywają się poszczególne dzwony. To była niesamowita porcja wiedzy i wspaniała lekcja historii. Dziękując Paniom przewodniczkom udaliśmy się do Biblioteki Publicznej. Uczniowie przekonali się, że to kolejna instytucja, która zajmuje się propagowaniem czytelnictwa i ochroną zabytków pisanych. Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały poszczególne działy biblioteki, miały mnóstwo pytań, na które Panie bibliotekarki udzielały fachowych i wyczerpujących odpowiedzi. Na koniec zwiedzający mieli okazje zobaczyć imponujące zbiory literatury dziecięcej. Pani bibliotekarka zaprosiła ich do wysłuchania opowiadania z serii „Uśmiechnięci Święci” przybliżającego postać św. Mikołaja. Po uważnym wysłuchaniu tekstu uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, której główne hasło brzmiało „Idą Święta”. W takiej radosnej atmosferze, pełni pozytywnych przeżyć opuścili bibliotekę.
Całość wycieczki dopełniła wizyta w McDonaldzie. Mimo, że aura pogodowa nie rozpieszczała tego dnia to wycieczka była ogromną dawkę wiedzy i zapadła uczniom w pamięci.