• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szlakiem źródełek

W dniu 15 września 2016 roku uczniowie klasy 1a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy oraz Pana Bogusława Malinowskiego wyruszyli na pierwszą wspólną wycieczkę śladami Patronki Szkoły Podstawowej im. Anny z Działyńskich Potockiej. Klasową wędrówkę rozpoczęliśmy od Rymanowa Zdroju, założonego w 1876 roku przez Annę i Stanisława Potockich. Wycieczkę poprzedziła opowieść o życiu i pracy społecznej hrabiny. Usłyszeliśmy o jej zasługach dla rozwoju uzdrowiska. Wysłuchaliśmy legendy oraz poznaliśmy fakty historyczne związane z odkryciem wód mineralnych. Następnie wędrowaliśmy szlakiem rymanowskich źródełek. Niemałą frajdą było smakowanie wód: „Staś”, „Marysieńka”, „Ignacy”, „Jan”, „Naftusia”, „Tytus”, „Klaudia” i „Celestyna”. Podziwialiśmy stylową pijalnię oraz rzeźby założycieli uzdrowiska. W trakcie wędrówki z zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę plenerową ukazującą Rymanów Zdrój na starych fotografiach. Nie zabrakło wspólnych zabaw integracyjnych. Atrakcją był również zakup pamiątek.

Była to pierwsza wyprawa, podczas której poznaliśmy zdrowotne i smakowe walory wód, dowiedzieliśmy się, że nadano im nazwy pochodzące od bliskich krewnych założycieli uzdrowiska. Wspólnie zachwycaliśmy się też urokami naszej małej ojczyzny.