• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piesza wycieczka klas trzecich gimnazjum

„Cudze chwalicie, swego nie znacie...”

Dnia 15 września 2016 roku klasy IIIA i IIIB wraz z Paniami: Agnieszką Kindlik, Marią Szczepaniak i Edytą Krukar udały się na pieszą wycieczkę „Śladami Patronki” w ramach Dnia Turystyki. Pierwszym punktem wyprawy był Park im. Anny i Stanisława Potockich. Nazwa ta został mu nadana 31 maja 2014r. Tam przypomnieliśmy sobie dzieje założycielki Rymanowa Zdroju i jej męża. Obok parku widzieliśmy zabytkowy dwór, który został wybudowany w 1826r., a w 1872r. nabyty przez Annę i Stanisława Potockich. Obecnie mieści się tam siedziba nadleśnictwa. Następnie udaliśmy się na rynek, gdzie mogliśmy obejrzeć galerię starych zdjęć i fotografii Rymanowa. Zwiedziliśmy również barokowy Kościół św. Wawrzyńca, którego fundatorem był Józef z Tenczyna Ossoliński. Naszą uwagę przykuł ołtarz Matki Boskiej Bolesnej namalowany na desce oraz organy, które mają 24 głosy. Wstąpiliśmy także na cmentarz. Tam pomodliliśmy się na grobie Patronki i zapaliliśmy znicz. Ostatnim miejscem wycieczki była Góra Kalwaria, gdzie znajduje się Kaplica Grobu Pańskiego i stacje Drogi Krzyżowej. Wycieczka ta była dla nas wspaniałą lekcją historii.