• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wspaniałe wyniki w X Ogólnopolskim Konkursie „Barwy morza”

W dniu 20 marca 2015 roku w auli Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku odbyło się uroczyste podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Barwy morza”. Wielkie triumfy święciły uczennice naszego gimnazjum, zajmując czołowe lokaty.
Jury, powołane przez organizatora, 1. miejsce w kraju w kategorii poetyckiej przyznało Emilii Chmiel za wiersz „Kraina Midasa”, który w oryginalnej formie opowiada o kreacji świata. Z kolei 2. lokatę zdobyła Karolina Rajnik – autorka stworzyła biografię Josepha Conrada, zapisaną rymowanym dystychem. Również wielkim sukcesem zakończył się turniej dla twórców uprawiających prozę. Aleksandra Śliwka napisała bardzo ciekawą pracę „Bez celu i sensu podróżować nie warto” w formie pamiętnika, poświęconą spektakularnemu sukcesowi polskich żeglarzy pod dowództwem kapitana Piotra Kuźniara, który wraz ze swoją załogą 12 lutego 2015 roku ustanowił rekord świata w żegludze na południe na Morzu Rossa w Zatoce Wielorybów. Doceniono jej kunszt literacki oraz pomysł na tekst, co zaowocowało 1. lokatą w kraju. Miejsce 2. zdobyła Lidia Kasperkowicz. Jej opowiadanie pt. „Syn Neptuna”, osnute wokół historii żeglarza – ratownika, zaciekawiło niebanalną konstrukcją fabularną i niemałą urodą języka.

Jubileuszowy X Ogólnopolski Konkurs Literacki „Barwy morza” zgromadził rekordową liczbę uczestników z całej Polski, dlatego sukcesy gimnazjalistek z Posady Górnej tym bardziej budzą uzasadniony podziw. Gratulujemy sukcesów! Uczennice pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.