• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka do Sanoka

11 marca 2015 roku klasy IA i IB pod opieką Pani Agnieszki Kindlik i Pani Marii Szczepaniak wybrały się do Sanoka, miasta położonego w dolinie Sanu. Po przyjeździe na miejsce wszyscy udali się na rynek, którego początki sięgają II poł. XIV w. Tam Pani Agnieszka Kindlik ciekawie opowiedziała o historii miasta i jego zabytkach. Uczniowie zobaczyli m.in. Małą Synagogę, Ratusz, Kościół Franciszkanów oraz pomnik upamiętniający artystę malarza i rodowitego sanoczanina Zdzisława Beksińskiego. Ciekawość pierwszoklasistów wzbudziła, znajdująca się w sąsiedztwie rynku, ławeczka z siedzącym na niej dzielnym wojakiem Józefem Szwejkiem, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Następnym etapem podróży był Skansen, który jest największym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu. Na powierzchni 38 ha jest prezentowana ludowa kultura polsko-ukraińskiego pogranicza. Wszyscy udali się najpierw na Rynek Galicyjski, gdzie znajdują się repliki 26. drewnianych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Pan przewodnik pokazał wnętrza tych obiektów, które wyposażone są w stosowne meble, urządzenia i sprzęty, dające pełny obraz życia, pracy i wypoczynku galicyjskiego miasteczka. Zwiedzili również osady Bojków, Łemków i Pogórzan, gdzie obok budynków mieszkalnych i gospodarczych widzieli obiekty sakralne - cerkwie z pięknymi zbiorami ikon i kościółek. Byli również w wiejskiej szkole, tam zobaczyli, w jakich warunkach uczyli się ich rówieśnicy.
Podczas wycieczki uczniom dopisywał dobry humor i ładna pogoda. A chwile spędzone w Sanoku były nie tylko czasem relaksu i wypoczynku, ale przede wszystkim ciekawą lekcją historii.