• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Emilia Chmiel wśród laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Las – moja miłość”

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa…”

Leopold Staff

W dniu 17 października 2014 roku w Technikum Leśnym w Białowieży odbyła się uroczysta gala podsumowująca IX Ogólnopolski Konkurs Literacki „Las – moja miłość”, objęty honorowym patronatem przez: Marszałka Województwa Podlaskiego, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku i Wójta Gminy Białowieża.
Na bogaty program złożyły się m.in. wykład przewodniczącego jury Waldemara Smaszcza „Echa leśne” –  z okazji 150. rocznicy urodzin Stefana Żeromskiego, spotkanie z poezją pn. „Zielone świątki drzew” (fragmenty nagrodzonych tekstów czytał aktor teatralny Sławomir Holland), występ zespołu muzycznego oraz wystawa prac Marii Roszkowskiej. Całość zamknęło wręczenie nagród laureatom konkursu.

W gronie nagrodzonych literatów znalazła się Emilia Chmiel z klasy IIb, która na konkurs nadesłała tryptyk poetycki „Dzień w lesie”: „Poranek”, „Południe” i „Wieczór”. Jurorzy: Waldemar Smaszcz, Anna Gierasimiuk, Jan Zalewski docenili nie tylko urodę języka teksu, ale także wrażliwość poznawczą autorki. Uczennica, która pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara, otrzymała cenne nagrody książkowe. Jej wiersze weszły w skład wydanego tomiku pokonkursowego. Znalazły się w nim wszystkie nagrodzone prace literackie oraz plastyczne. Gratulujemy sukcesu!