• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Piesza wędrówka uczniów klas drugich

W dniu 1 października 2014 roku uczniowie klas 2a i 2b pod przewodnictwem swoich wychowawczyń: Pań Urszuli Koźmy i Agnieszki Szul wyruszyli na pieszą wycieczkę, by odkryć nieznane, ciekawe zakątki naszej Małej Ojczyzny. Docelowym miejscem wędrówki było dotarcie do Wołtuszowej - dawnej wsi łemkowskiej. Po drodze zatrzymaliśmy się w Rymanowie Zdroju. Podziwialiśmy rzeźby założycieli naszego uzdrowiska - Anny i Stanisława Potockich. Następnie szliśmy przyrodniczym sercem Rymanowa Zdroju - Doliną Czarnego Potoku, Polaną Krokusową i Wilczą. Z zainteresowaniem oglądaliśmy tablice informacyjne przybliżające faunę i florę rymanowskich lasów.

Dużą atrakcją dla wszystkich była ścieżka zdrowia. Rześkie powietrze, skłony, przysiady, zwisy, przejścia po wąskich kładkach, pod którymi płynęły szumiące potoki, wspinaczki po stromych zboczach - to nie tylko sposób na zdrowie, ale również przełamywanie swoich lęków. Wszyscy w świetnych humorach dotarliśmy na miejsce, miejsce historyczne, piękne, by zobaczyć pozostałości wsi: przycerkiewny cmentarz, kamienną chrzcielnicę, kamienie z cerkiewnego ołtarza i ślady sadów. Z podziwem patrzyliśmy na ogromne rzeźby przedstawiające Łemków podczas ich codziennych zajęć. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Krzyżu Milenijnym, by podziękować za wspaniałą wycieczkę. Na długo pozostaną w naszej pamięci przepiękne widoki rymanowskich gór, lasów i łąk, a także płochliwej sarenki, którą udało się nam sfotografować. Wróciliśmy szczęśliwi, bogatsi w doznania poznawcze i estetyczne.