Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

• Chór Kantata

Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

• Odkrywamy talenty

W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

• Sukcesy sportowe

Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

• Wysoki poziom nauczania

Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uczniowie naszej szkoły najlepszymi sportowcami w powiecie!

W dniu 13 października 2014 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie rywalizowali w 46 zawodach sportowych, w których uczestniczyło blisko 2500 dzieci i młodzieży. Na 25 sklasyfikowanych powiatów, powiat krośnieński w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (Szkoły Podstawowe) zajął 11 miejsce, w Gimnazjadzie 12 miejsce w województwie. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli zarówno w klasyfikacji Szkół Podstawowych jak i Gimnazjów. Szczególnym osiągnięciem naszych młodych sportowców był występ, aż w 5 finałach wojewódzkich! Pani Dyrektor Agnieszka Szul wraz z Panem Józefem Krzysztyńskim oraz delegacją uczniów w składzie: Maciej Krukar, Alicja Staroń i Kaja Rysz odebrali  z rąk przedstawicieli powiatu okazałe puchary i dyplomy za zwycięstwo w obu klasyfikacjach. Gratulujemy naszym młodym sportowcom! Uczniów do zawodów sportowych przygotowali Panowie: Grzegorz Argasiński, Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji przedstawiają się następująco:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

• 1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej. Uczniowie zdobyli 336 punktów, co dało 15 miejsce w województwie na 700 sklasyfikowanych szkół.
  • 2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Lubatowej. Łącznie uczniowie szkoły uzyskali 200 punktów zajmując 37 miejsce w województwie.
  • 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Jedliczu. Uczniowie zdobyli 135 punktów i 75 miejsce w województwie.

Gimnazjada:

• 1 miejsce - Gimnazjum w Posadzie Górnej. Uczniowie szkoły zdobyli ogółem 204 punkty zajmując 43 miejsce w województwie, na 462 sklasyfikowane szkoły.
  • 2 miejsce - Gimnazjum w Lubatowej. Łącznie uczniowie szkoły zdobyli 202 punkty, gwarantując sobie 44 miejsce w województwie.
  • 3 miejsce - Gimnazjum w Jedliczu. Uczniowie łącznie zdobyli 146 punktów, zajmując 69 miejsce w województwie.