• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wernisaż prac fotograficznych Anny Hreczki

„Dobra fotografia to taka, która przytrzymuje oko, zmusza do podróży po zdjęciu”.

Łukasz Głombicki

W dniu 9 grudnia 2013 roku została uroczyście otwarta wystawa fotografii Anny Hreczki, kierowniczki Gminnej Biblioteki Publicznej w Miejscu Piastowym, pasjonatki grzybobrania. Wystawa pn. „Grzyby w obiektywie”, której komisarzem jest Pani Jolanta Pietruszka, będzie czynna do 17 stycznia 2014 roku. Autorka na swych zdjęciach prezentuje kilkadziesiąt gatunków grzybów jadalnych i trujących, które zadziwiają kształtem, kolorem oraz miejscem występowania. Podczas pogadanki Pan Waldemar Kilar zwrócił uwagę na ich rolę i znaczenie w przyrodzie oraz zastosowanie w przemyśle. Dowiedzieliśmy się, że grzyby można zbierać przez cały rok, nawet zimą: w listopadzie i grudniu na liściastych drzewach spotkać można jadalnego boczniaka ostrygowatego, a w styczniu płomiennicę zimową. Dzięki fotograficznej pasji Anny Hreczki uświadomiliśmy sobie, jak różnorodny i piękny, bogaty i tajemniczy jest świat przyrody i że warto go niestrudzenie odkrywać.